V SPOMIN JOŽETU TRILARJU (1936 - 2021)

V maju smo se poslovili od Marjana Ručigaja, ustanovnega člana PS Iskra Kranj, konec junija je usoda spet usekala, poslovil se je še drugi ustanovni član - Jože Trilar.

Kar nekaj mandatov je vztrajal v Upravnem odboru sekcije. Med prvimi je tudi opravil izpit za planinskega vodnika. Veliko število izletov smo izvedli pod njegovim skrbnim vodstvom, posebej pa se je izkazal na zaključnih izletih, za katere je bil glavni "dobavitelj" nagrad.

Ko smo Iskraši z ustanovitvijo samostojnega društva šli na svoje, pa je ostal zvest PD Kranj, katerega član je bil precej pred ustanovitvijo naše sekcije. Po odhodu med upokojence, se je pridružil Društvu upokojencev Kranj, kjer je nadaljeval s planinsko dejavnostjo.
Poleg tega so ga v svoje vrste pritegnili še žabniški upokojenci, pri katerih je oral ledino v pohodništvu.
Za vse te dejavnosti je dobil priznanja PZS in številna priznanja sredin, kjer deloval.

Zadnja leta se mu je zdravje skrhalo, je pa redno zahajal na Planico, kjer je užival v sprehodih po naravi. Jože, hvala ti za vse, kar si nudil in dajal ljudem. Spominjali se te bomo s hvaležnostjo!

Jože Trilar

Vodniki Planinske sekcije Iskra Kranj - Jože Trilar stoji zadaj, v sredini.

Besedilo : Milan Čelik
Fotografija : arhiv Milana Čelika