Teden »Okusi čemaž« v Preddvoru

V poklon čemažu, tej čudodelni rastlini, je v Preddvoru od 4. do 10. aprila potekal tradicionalni kulinarični teden z naslovom »Okusi čemaž«. Zaključek dogajanj se je odvijal v nedeljo, 10.aprila 2022, na gradu Dvor, kjer je bila poleg ostalih dogodkov, organizirana tudi Tržnica čemaževih dobrot. Na tržnici je sodelovalo tudi naše Planinsko društvo Iskra Kranj.

ekipa

Na stojnici smo ponudili Slano pito z nadevom čemaža in skute.

bivak

povratek

V ladjice položena pita s čemažem in čemažev kruh z namazom iz čemaža in drobnjaka.

bivak

Čemaževi kaneloni so šli za med

povratek

Ob najpomembnejši hrani - kruhu, se predstavlja naše PD Iskra Kranj

Omenjene dobrote je pripravila Irena, oskrbnica Doma Čemšenik. Ob tem smo obiskovalcem, predstavili kočo Čemšenik, pa tudi naše planinsko društvo. Iskrena hvala naši Ireni za ves trud pri pripravi dobrot, kot tudi Vilku in Klemenu za pomoč pri postavitvi stojnice.

Pripravila: Rozalija Rajgelj

Avtorji fotografij: